Etkinlik

TEK YILDIZ OKULLARI'NIN BİRİNCİ MECLİS VE ANITKABİR ZİYARETİ 

İlkokul,ortaokul ve lise grubu öğrencilerinin Cumhuriyet coşkusunu yerinde yaşamak amacıyla öğretmenleriyle birlikte gerçekleştirdikleri BİRİNCİ MECLİS VE ANITKABİR ziyareti,öğrencilere duygusal ve heyecanlı anlar yarattı.Atatürk'e ait eşyaları ilgiyle inceleyen ve onun balmumu heykelinden oldukça etkilenen öğrenciler,Atatürk'e kurduğu Cumhuriyet ve yaptıgı yenilikler için duydukları minnetle gezilerini tamamladilar.

ANITKABİR

BİRİNCİ MECLİS

 

 

MEHMET KEMAL ERDOĞAN'ın SÖYLEŞİSİ

Yazarlık ile alakalı olarak öğrencilerimizin merak ettikleri soruları samimiyetle yanıtlayan Sayın Mehmet Kemal ERDOĞAN, söyleşiye katılan tüm öğrencilerin kitaplarını imzaladı.Tekyıldız Okulları olarak katılımları için teşekkür ederiz. 

 

 

LÖSEV İÇİN YAŞAMA EL VER PROJESİNE DESTEK

2 - 8 Kasım Dünya Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle okulumuzda lösemiye karşı farkındalığı ve duyarlılığı arttırmak adına bir etkinlik düzenlendi. Öğrencilerimizin hazırladığı pano ve yapılan sunum ile çocuklarımız hem lösemi hakkında bilgi sahibi oldular hem de bu hastalıkla mücadele eden kardeşlerini anarak onlarla bağ kurdular. Tekyıldız Okulları olarak lösemili çocuklarımızı unutmadık, unutturmadık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POTANIN TEKYILDIZI

26.11.2018 tarihinde okulumuz Tekyıldız Anadolu Lisesi Genç kızlar A katagorisinde yapılan liseler arası basketbol müsabakalarına hızlı bir başlangıç yaparak ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesini açık farkla 87-48 mağlup ederek iddiasını ortaya koydu. Öğrencilerimizi ve emeği geçenleri tebrik ederiz.